ładuję...

Wraz z nadejściem światowej pandemii koronawirusa ludzie zrozumieli, że podróż komunikacją zbiorową, to nie tylko mniejszy komfort, ale też konieczność dotarcia do stacji, czy na przystanek.
To także mniejsze bezpieczeństwo. Nie narażaj siebie i bliskich na kontakt z koronawirusem czy wirusem grypy, skorzystaj z wypożyczalni samochodów osobowych w Warszawie.
Podróżując samochodem rzadziej masz kontakt z wirusem, bo nie przebywasz w miejscach, gdziemmogą być zakażeni. Nie dotykasz przedmiotów dotykanych przez potencjalnych nosicieli wirusa (poręczy, uchwytów, klamek).
Dlatego nawet niezbyt odległą podróż warto odbyć samochodem. Wynajem auta z naszej wypożyczalni zapewnia bezpieczeństwo, bo samochód jest przed wypożyczeniem przygotowany dla klienta (czyszczony i odkażany, więc koronawirus nie ma szans na przetrwanie). Użyty środek do dezynfekcji zapewnia czyste, sterylne wnętrze.

A co z korzystaniem z auta na co dzień? Warto rozważyć wynajem długoterminowy. Wtedy bezpieczeństwo sobie i rodzinie zapewniacie na dłużej. Rezerwuj online, odbierz samochód we wskazanym miejscu. Wynajem samochodu jest prosty i bezpieczny, a do tego możesz testować samochody premium lub auta ekonomiczne, wybór zależy od Ciebie.

Zbliżają się święta. Czas wspólnego spędzania czasu z rodziną. Czas podróży, tych po Polsce i do Polski. Czy warto na ten czas rozważyć wynajem auta?

Zdecydowanie tak wypożycz samochód. Podróże środkami masowej komunikacji, jak pociąg, autobus, czy nawet taksówka w ostatnim czasie nie należą do najbardziej komfortowych, a nawet bezpiecznych. To samochód zapewnia maksimum bezpieczeństwa i komfortu.

Jeśli nie masz samochodu, to świetnie rozumiesz, że podróż z dziećmi, bagażami i prezentami środkami masowej komunikacji nie należy do komfortowych. Tłok, opóźnienia, dodatkowe koszty są w tego typu transporcie codziennością. Na dodatek musisz dopasować plan podróży nie do swoich potrzeb, ale do rozkładów jazdy rozmaitych firm. Czasem wymaga to wielogodzinnego planowania i rezerwowania biletów, a i tak cały plan może lec w gruzach za sprawą jednego opóźnienia.
Nawet jeśli posiadasz własne auto, warto zastanowić się, czy nie wybrać samochodu premium z wypożyczalni, jako dodatkowy prezent dla siebie. Wiadomo, walizki, dzieci, prezenty, to wszystko zajmuje miejsce. Jeśli codziennie jeździsz małym kompaktowym autem, będzie trudno go zapakować na taką wyprawę. Dlaczego odbywać ją w ciasnocie? Można, na te kilka dni, wypożyczyć większe pojemniejsze auto np. SUV lub limuzyna, wyposażone w lepsze systemy bezpieczeństwa i zapewniające podróżującym większy komfort. Dlatego warto rozważyć ofertę wypożyczalni luksusowych aut. Nie musisz kupować pojemnego SUV-a, żeby pojechać nim do rodziny. Rent&Drive to wypożyczalnia luksusowych aut w rozsądnej cenie.
Zobaczysz, że Ci się spodoba. A wtedy będziesz mógł rozważyć nawet wynajem długoterminowy aut z KRYSIK RENTAL. Wynajem samochodu jest prosty, Masz do dyspozycji samochody premium, ekonomiczne, combi. Możesz przetestować różne klasy aut osobowych.

Nie wszyscy wiedzą, że w razie kolizji lub wypadku poszkodowanemu w takim zdarzeniu przysługuje w określonych sytuacjach samochód zastępczy. Koszt wynajęcia takiego auta pokrywa ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia drogowego. I to Ty wybierasz firmę, z której wypożyczysz auto.

Jak to działa? Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego obowiązkiem towarzystwa ubezpieczeniowego jest pokrycie wszystkich uzasadnionych kosztów wynajmu pojazdu zastępczego aż do momentu odzyskania sprawnego pojazdu. W przypadku orzeczenia szkody całkowitej, okres wynajmu obejmuje czas niezbędny do nabycia nowego samochodu.

Co zrobić, żeby takie auto otrzymać? Zgłoś się do nas. KRYSIK RENTAL to wypożyczalnia samochodów z dużym doświadczeniem. Chętnie Ci pomożemy, a formalności ograniczymy do minimum. Nie poniesiesz z tytułu najmu samochodu żadnych kosztów. W zasadzie wszystko możesz załatwić przy jednym spotkaniu z przedstawicielem KRYSIK RENTAL.

Kiedy możesz ubiegać się auto zastępcze z OC sprawcy?
Kiedy Twój samochód po kolizji lub wypadku (zawinionym przez innego kierowcę) nie nadaje się do jazdy, a użytkowałeś go codziennie dojeżdżając np. do pracy. Ubezpieczyciel nie może odmówić, twierdząc np., że możesz skorzystać z komunikacji miejskiej. Po prostu należy Ci się samochód z wypożyczalni. Zapotrzebowanie na auto zastępcze należy zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy najlepiej równocześnie ze zgłoszeniem szkody z OC.

Towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić Ci pokrycia kosztów takiego pojazdu tylko jeśli:

 • Twoje auto zostało uszkodzone, ale posiadasz drugie, które możesz wykorzystywać do wykonywania codziennych obowiązków.
 • Jeśli udowodni Ci, że dotychczas używałeś samochodu okazjonalnie i nie jest on dla Ciebie niezbędny.

Jaki samochód możesz wypożyczyć?
Odpowiadający klasą pojazdowi uszkodzonemu. Nie można zastąpić np. fiata pandy mercedesem klasy S. Sprawdź ofertę KRYSIK RENTAL, z pewnością wybierzemy dla Ciebie coś z naszej oferty.

Jak długo możesz użytkować samochód z wypożyczalni?
Do momentu, kiedy Twoje auto zostanie naprawione lub, w wypadku szkody całkowitej, do momentu kupna nowego auta (nie dłużej niż tydzień od wypłaty odszkodowania).

Ile to kosztuje?

Korzystający z wynajmu samochodu z OC sprawcy nie ponosi kosztów wynajmu. Płaci jednak za paliwo i płyny eksploatacyjne (np. płyn do spryskiwaczy) zużyte w czasie użytkowania pojazdu, tak, jak robiłby to korzystając z własnego auta.


Wiele osób przyjeżdżających do kraju przy wynajęciu samochodu w wypożyczalni prosi o dodanie do samochodu nawigacji lub pyta o samochód wyposażony w nawigację. Oczywiście dotyczy to osób które nigdy nie były w Polsce i nie znają okolicy, ale w dużym stopniu są to również osoby które pochodzą stąd, jednak szybka rozbudowa infrastruktury drogowej w ostatnich latach spowodowała że nie wiedzą o wielu nowych drogach, jak np. o obwodnicy którą można dojechać wprost na lotnisko na Okęciu i często bez nawigacji przedzierają się przez miasto Al. Krakowską lub ul. Żwirki i Wigury. Niestety za wynajętą nawigację trzeba zapłacić określoną stawkę za każdą dobę, lub dopłacić do nawigacji zamontowanej fabrycznie w samochodzie wyższą ceną za wypożyczenie tak wyposażonego samochodu.

Na szczęście są tańsze i prostsze sposoby na bardzo dobrą i aktualną nawigację samochodową.

Pierwsza nawigacja to oczywiście Google Maps. Sama nawigacja jest darmowa i można jej używać na wszystkich produktach używających systemu Android, lub po zainstalowaniu na produktach Apple. Jednak wiele osób obawia się, zresztą niesłusznie, o opłaty związane z transmisją danych podczas pracy tej nawigacji. Na szczęście dyrektywy Komisji Europejskiej sprawiły że dziś opłaty za korzystanie z transmisji danych w roamingu są niewiele wyższe niż w kraju rejestracji karty SIM, a już niedługo na całym obszarze UE opłaty w roamingu będa tak samo niskie. Niestety osoby przyjeżdżające spoza Unii nie mają już tego komfortu.

Drugim rozwiązaniem jest polska aplikacja AutoMapa, bardzo popularna w kraju. Produkt ten jest równie zaawansowany i również często uaktualniany jak Google Maps. Jest również płatny, co niestety na tle darmowej nawigacji Google może wydawać się nieatrakcyjne. Jednak system ma niepodważalną zaletę – cała mapa Polski lub Europy jest załadowana do pamięci urządzenia i program pracuje w trybie offline, czyli nie łączy się z internetem w czasie pracy i nie pobiera danych. Wystarczy przed podróżą pobrać w iTunes lub Google Play aplikację wraz z odpowiednią intereującą nas mapą – na razie bez opłat. Szczególnie dla osób przylatujących spoza UE jest to ogromne ułatwienie.

Pozostaje kwestia opłat. Normalna cena sugerowana za mapę Polski to 229,00 zł, a za mapę Europy to 429,00 zł. Oczywiście ceny te wydawać się mogą wysokie, ale są to ceny za pełną, nielimitowaną wersję programu. I tylko dla Windows. Jednak gdy przejdziemy do wersji dla iOS i Android, sytuacja się dramatycznie zmienia. Sama pobrana aplikacja pozwala na darmowy okres testowy z pełną funkcjonalnością przez 7 dni, zarówno na iOS jak i Androida. Czas ten w większości przypadków jest wystarczający dla osób przyjeżdżających rzadko i na rótki czas. Co jednak gdy czas pobytu jest dłuższy niż 7 dni lub gdy przyjeżdżamy częściej? Twórcy Automapy wpadli na świetne rozwiazanie – licencje czasowe. Co najlepsze, licencje te mozna kupić już na okres 7 dni, 90 dni i 366 dni, jednak najlepszą ofertą dla osób przyjeżdąjących na krótko jest 7-dniowa licencja za 9,90 zł brutto za mapę Polski i 16,99 zł za mapę Europy. W najnowszej wersji programu licencje czasowe można kupić w aplikacji za pośrednictwem iTunes lub Google Play, lub mozna zarezerwować kod aktywacyjny podczas rezerwacji samochodu, który otrzymamy przy wydaniu wraz z pojazdem.

AutoMapa – strona producenta: automapa.pl

20 grudnia 2016 roku oficjalnie rozpoczął działanie odcinkowy pomiar prędkości w 30 miejscach w całej Polsce będący częścią systemu CANARD.

System CANARD (Centralnego Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym) to podlegający Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego ogólnopolska sieć fotoradarów, która liczy 400 urządzeń stacjonarnych oraz 29 mobilnych a także 20 rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle.

Najnowszym elementem infrastruktury sieci CANARD jest system odcinkowego pomiaru prędkości. Pierwsze punkty odcinkowego pomiaru średniej prędkości rozpoczęły działalność w Polsce w IV kwartale 2015 roku. Początkowo zakładano, że sieć składać się będzie z 29 zestawów, ale 1 grudnia 2016 roku do sieci włączono też odcinek Rekowo Górne–Reda w województwie pomorskim. Oficjalnie zatem od 20 grudnia 2016 roku odcinkowy pomiar prędkości w Polsce działa już we wszystkich 30 miej

Lokalizacje punktów odcinkowego pomiaru prędkości w Polsce:

 1. DK nr 2, Zakręt, gmina Wiązowna, powiat otwocki, woj. mazowieckie.
 2. DK nr 59, Gwiazdowo-Piecki, gmina Piecki, powiat mrągowski, woj. warmińsko-mazurskie.
 3. DK nr 16, Olsztyn-Gietrzwałd, gmina Gietrzwałd, powiat olsztyński, woj. warmińsko-mazurskie.
 4. DK nr 50, Sochaczew, gmina Sochaczew, powiat sochaczewski, woj. mazowieckie.
 5. DK nr 11, Tarnowskie Góry, gmina Tarnowskie Góry, powiat tarnogórski, woj. śląskie.
 6. DK nr 72, Złota, gmina Głuchów, powiat skierniewicki, woj. łódzkie.
 7. DK nr 12, Szlichtyngowa-Górczyna, gmina Szlichtyngowa, powiat wschowski, woj. lubuskie.
 8. DK nr 74, Radlin, gmina Górno, powiat kielecki, woj. świętokrzyskie.
 9. DK nr 7, Szymaki, gmina Płońsk, powiat płoński, woj. mazowieckie.
 10. DK nr 7, Pawłowo, gmina Baboszewo, powiat płoński, woj. mazowieckie.
 11. DK nr 7, Rybitwy-Polesie, Baboszewo, powiat płoński, woj. mazowieckie.
 12. DK nr 82, Łuszczów Pierwszy, gmina Wólka, powiat lubelski, woj. lubelskie.
 13. DK nr 50, Strachówka-Warmiaki, gmina Strachówka, powiat wołomiński, woj. mazowieckie.
 14. DK nr 60, Karniewo, gmina Karniewo, powiat makowski, woj. mazowieckie.
 15. DK nr 74, Kluki, gmina Kluki, powiat bełchatowski, woj. łódzkie.
 16. DK nr 9, Kolbuszowa, Kolbuszowa Górna, gmina Kolbuszowa, powiat kolbuszowski, woj. podkarpackie.
 17. DK nr 19, Krościenko Wyżne-Iskrzynia, gmina Krościenko Wyżne/Korczyna, powiat krościeński, woj. podkarpackie.
 18. DK nr 94, Łosiów, gmina Lewin Brzeski, powiat brzeski, woj. opolskie.
 19. DK nr 19, Zwierki-Zabłudów, gmina Zabłudów, powiat białostocki, woj. podlaskie.
 20. DK nr 3, Lubin, gmina Lubin, powiat lubiński, woj. dolnośląskie.
 21. DK nr 78, Wilcza-Nieborowice, gmina Pilchowice, powiat gliwicki, woj. śląskie.
 22. DK nr 78, Gorzyce, gmina Gorzyce, powiat wodzisławski, woj. śląskie.
 23. DK nr 32, Sulechów, gmina Sulechów, powiat zielonogórski, woj. lubuskie.
 24. DK nr 3, Babigoszcz-Gniazdowo, gmina Przybierbów/Goleniów, powiat goleniowski, woj. zachodniopomorskie.
 25. DK nr 50, Regut-Człekówka, gmina Kołbiel, powiat otwocki, woj. mazowieckie.
 26. DK nr 94, Tarnów-Ładna, gmina Skrzyszów, powiat tarnowski, woj. małopolskie.
 27. DK nr 48 Tomaszów Mazowiecki,, gmina Tomaszów Mazowiecki, powiat tomaszowski, woj. łódzkie.
 28. DK nr 82, Łęczna-Turowola, gmina Puchaczów, powiat łęczyński, województwo lubelskie.
 29. DW nr 216, Rekowo Górne–Reda, powiat pucki/wejherowski, woj. pomorskie.

Posiadanie ważnego prawa jazdy jest konieczne do tego, żeby wynająć samochód i poruszać się po drogach publicznych. Jednak w przypadku kierowców niektórych krajów istnieją pewne ograniczenia w zakresie ważności posiadanego prawa jazdy.

Otóż w Polsce bezterminowo respektuje się ważne prawo jazdy posiadane przez mieszkańców państw Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz innych państw należących do EFTA (Islandia, Norwegia, Lichtenstein).

W ich przypadku obywateli pozostałych państw bierze się pod uwagę fakt bycia stroną Konwencji Wiedeńskiej o ruchu drogowym. Jeżeli dane państwo jest stroną tej konwencji, wówczas jego obywatel może korzystać w Polsce ze swojego krajowego prawa jazdy przez 6 miesięcy od daty rozpoczęcia pobytu. Powyższe zasady dotyczą także obywateli Japonii oraz Korei Płd.

Obywatele innych państw niebędących członkami UE i EFTY oraz niebędących sygnatariuszami Konwencji Wiedeńskiej przed przyjazdem do Polski muszą się zaopatrzyć w międzynarodowe prawo jazdy. Dotyczy to m.in. mieszkańców USA i Kanady.

Obywatele USA

Aby prowadzić samochód na terenie Polski, obywatele USA powinni posiadać międzynarodowe lub polskie prawo jazdy; amerykańskie prawo jazdy bez zezwolenia na prowadzenie samochodu za granicą (International Driving Permit – IDP) nie jest wystarczające. Amerykanie mogą korzystać z międzynarodowego prawa jazdy (IDP) przez sześć miesięcy od daty przyjazdu do Polski.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, kliknij tutaj: https://www.aaa.com/vacation/idpf.html.

W USA międzynarodowe prawo jazdy (IDP) można otrzymać w lokalnym biurze firmy ubezpieczeniowej AAA. Osoby przebywające poza USA mogą wysłać wypełniony wniosek na poniższy adres:

AAA/IDP
Mailstop # 28
1000 AAA Dr.,
Heathrow, Fl 32746 USA.

Aby pobrać wniosek, kliknij tutaj: https://www.aaa.com/vacation/idpapplc.html.

Obywatele Kanady

Analogicznie, kanadyjskie prawo jazdy nie jest w polsce respektowane, i przed przyjazdem do Polski należy zaopatrzyć się w międzynarodowe prawo jazdy w lokalnym oddziale CAA. Niezbędne informacje można znaleźć tutaj: https://www.caa.ca/travelling/international-driving-permit/.

Cały proces w lokalnym oddziale CAA trwa około 30 minut, a koszt całkowity to 25.00 CDN.

pl_PL
Call Now Button